Bengaluru, Karnataka
GST No. 29GHMPS3889A1ZM
Approx. Rs 8,100 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 50 W |
| Design Type | Modular |
| Frame Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Solar Applications |
| Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
We are manufacturer, supplier of Electric Pole, Street Light Pole, Decorative Pole, Fab Bollard, Octagonal Pole, Octagonal Decorative Pole, Ladder Type High Mast System and High Mast System. Our offered array of products is accurately manufactured making use of an excellent quality raw material. Offered array of products is quality assured on assorted parameters according to the needs of the clients. We have a team of skilled quality controllers, who precisely test these products for optimum quality. Clients can avail these products from us at reasonable prices.
Additional Information:
Approx. Rs 6,100 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Pole Shape | Tubular |
| Material | Mild Steel |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 9 m |
| Height | 6 Meter |
Approx. Rs 60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Mild Steel |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
Additional Information:
Explore More Products
© Shri Manjunatha Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited